MČR v halovém pětiboji 2016

16. 02. 2016

Od pátku do neděle hostila atletická hala ve Stromovce nejvšestrannější atlety a atletky všech věkových kategorií. Mezi nejlepších 18 dorostenek byla vybrána Katka Mastná z IX.A. Byl to její první start v halovém pětiboji a zároveň premiéra mezi dorostenkami na MČR. Reálným cílem bylo pro Káťu umístění kolem 10. místa.

V první disciplíně 60m překážek doběhla Katka na 15.místě. O lepší čas ji připravila kolize na druhé překážce.

Ve skoku vysokém obsadila výkonem 154 cm 7.místo. Po dvou disciplínách poskočila na 9. příčku v průběžném pořadí.

Ve vrhu koulí si vytvořila nový osobní rekord 10,65m a poskočila na 8.pozici.

Čtvrtou disciplínou byl oblíbený skok daleký. Výkonem 544cm se posledním pokusem dostala na druhou příčku za suverénní Janu Novotnou (593 cm). Po součtu bodů z dálky se posunula před závěrečnou osmistovkou na 6.místo.

V poslední neoblíbené disciplíně vydržela se silami až do konce a díky závěrečnému finiši se udržela v první desítce. V celkovém pořadí obsadila nejmladší atletka dorosteneckého pětiboje konečné 7. místo.

Vítězka Jana Novotná z JAC Brno v tomto závodě překonala český rekord, který před 14 lety vytvořila Denisa Rosolová.