Vážení rodiče, žáci,

pro běžnou výuku a pro případ omezení možnosti školní docházky žáků naše škola využívá dva základní prostředky komunikace a výuky na dálku. Jsou to systém Bakaláři/Komens a nástroje Microsoft Office 365. Také vzhledem k tomu, že distanční výuka je dle školského zákona povinná, je potřeba, aby všichni žáci (rodiče) byli schopni tyto nástroje využívat. Proto je potřeba podniknout následující kroky.

  • Ujistěte se, že máte k dispozici přihlašovací údaje do webové aplikace Bakaláři a jsou funkční. V případě obtíží kontaktujte třídního učitele nebo pište na e-mail kotlik.j@2zsrako.cz.
  • Ujistěte se, že máte k dispozici přihlašovací údaje do Microsoft Office 365 a jsou funkční. Návod pro přihlášení a využití Microsoft Office 365 najdete níže na této stránce. V případě obtíží kontaktujte třídního učitele nebo pište na e-mail luftner.t@2zsrako.cz.
  • Zajistěte, aby žáci/rodiče alespoň jednou denně nahlédli do systému Bakaláři/Komens a do Microsoft Office 365 (mailová schránka Outlook, aplikace Teams pro vzdálenou výuku, …).
  • Potřebné informace a návody najdete také níže.
Stručný návod pro využívání webové aplikace Bakaláři (Hodnocení žáků) naleznete ZDE.
Video návod pro práci s modulem Bakaláři/Komens je k dispozici níže.
Info k využití Microsoft Office 365 pro běžnou i distanční výuku - 1. stupeň, 2. stupeň.
Video návod pro práci s Microsoft Teams je k dispozici níže.

 V případě dotazů k modulu Bakaláři/Komens pište na kotlik.j@2zsrako.cz.

V případě dotazů k nástrojům Microsoft Office 365 pište na luftner.t@2zsrako.cz.