Harmonogram školní družiny 2022/2023

Školní družina 2. základní školy ve školním roce 2022/2023 opět nabídne žákům 1. – 3. tříd zajímavý program a zájmové kroužky

Kromě pravidelných kroužků se mohou žáci těšit na různé zajímavé akce – např. velevýlet, divadlo Letadlo, akce s DDM, karneval, zábavná odpoledne, fotbalový turnaj, návštěvy roubenky a muzeí, Kuličkiádu a mnoho dalšího.

Naše družina je místem, kam děti chodí rády a podnětně tráví svůj volný čas. 

Září

Vítání nového školního roku
Podzimní cvrnkání kuliček
Hravé odpoledne

Říjen

Návštěva botanické zahrady
Turnaj Kulička
Podzimní obálková bojová hra
Kostičky v DDM

Listopad

Výstava draků a hry ve ŠD
Vlaštovky - soutěžní odpoledne

Prosinec

Putování za zvířátky k lesu - adventní nadílka
Zdobení vánočního stromečku
Vánoční hraní a vyrábění
Vánoční besídky

První polovina školního roku 2022/2023 je již za námi. Ve školní družině 2. ZŠ máme radost, že se pokojně rozběhly naše kroužky. Díky praktickým organizačním změnám nyní školní rok probíhá dobře.

V barevném ateliéru, šikovných ručičkách i kreativním kroužku žáci tvoří s nadšením.

V kroužku zobcových fléten děti zvládly důležité základy a již se učí hrát první písničky. Naši malí sportovci si užívají radost z pohybu ve sportovních a turistických kroužcích. Žáci. Kteří si oblíbili deskové hry, se mohou ve své zálibě rozvíjet v kroužku deskových her.

Jsme rády, že jsme našly praktický klíč, který nám pomáhá při pořádání družinových akcí v měnících se hygienických opatřeních.

Díky těmto změnám jsme mohly uskutečnit hned několik akcí – cvrnkání kuliček, výstavu draků na provázku, podzimní hru se skřítkem Podzimníčkem, podzimní den, předvánoční vycházku za zvířátky, návštěvu botanické zahrady, vánoční besídky a další družinové akce. Naši žáci se těchto akcí rádi účastní a my máme radost, že se jim líbí. Věříme, že druhá polovina školního roku bude také tak pestrá, že všechny naplánované akce budeme moci uskutečnit.

Leden

Tři králové
Turnaj v deskových hrách
Zimní soutěže

Únor

Hrátky na sněhu
Karneval - DDM

Březen

Kouzelník v družině
Jarní tvoření
Návštěva botanické zahrady
Karneval

Duben

Velikonoční soutěže
Divadlo

Květen

Fotbalové turnaje
Vystoupení fléten pro ŠD

Červen

Den dětí
Sportovní soutěže
Velevýlet
Loučení se školním rokem

V družině od října budou vždy jednou týdně probíhat zájmové kroužky. Více informací se dozvíte od vychovatelek.

Při přípravě dalších činností v jednotlivých odděleních se vychovatelky řídí věkem a stupněm rozvoje dětí, jejich potřebami a zájmy. Dáváme žákům dostatek prostoru pro spontánní aktivity.