Matematické třídy

Třídy s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů mají na 2. základní škole dlouhou tradici. První třída s tímto zaměřením byla otevřena 1. září 1986. Žáci v těchto třídách mají větší počet hodin matematiky a fyziky. Výuka odborných předmětů probíhá v moderních učebnách (viz fotografie) přístavby školy, která byla dána do provozu v září 1993. V přijímacích zkouškách je kladen důraz nejen na znalosti získané na I. stupni, ale také na schopnost samostatného a logického myšlení.

Přijímací zkoušky do třídy s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů se budou konat v novém termínu 22. června 2020 od 8:40 hod. do cca 10:40. Vstup do školy bude dětem umožněn od 8:15 do 8:30 hod. Upřesňující informace v závislosti na vývoji epidemiologické situace budou zveřejněny zde v týdnu před přijímací zkouškou. Zkouška proběhne z matematiky (45 min) a českého jazyka (45 min) v hlavní budově školy (budova B - přístavba). Žáci si přinesou věci na rýsování a psaní.

Přihlášku je možno zaslat poštou, nebo elektronicky (brabec.z@2zsrako.cz) do 5. května 2020.

Kritéria přijetí

Přihláška ke stažení: doc, pdf

 

Zkoušky nanečisto - z pohodlí domova

Vzhledem k okolnostem si žáci nebudou moci vyzkoušet u nás ve škole přijímací zkoušky nanečisto, a proto jsme se rozhodli zveřejnit tyto dva testy z matematiky a českého jazyka. Pro přípravu také velice dobře poslouží testová zadání přijímacích zkoušek z let minulých na osmileté obory (gymnázia), která přehledně najdete přímo na stránkách Cermatu (https://prijimacky.cermat.cz/menu/testova-zadani-k-procvicovani).

Test nanečisto: Matematika, Český jazyk

Podrobné informace k přijímacím zkouškám jsou k dispozici ZDE.