Pohár Rozhlasu 2017

24. 05. 2017
Vítězství ml. žáků v krajském finále Poháru rozhlasu a nepostup na republiku o pouhých 19 bodů.

Pohár rozhlasu

Kraj

Ve středu 24. 5. 2017 proběhlo na Kladně krajské finále Poháru rozhlasu. Počasí nám přálo až na dosti nepříjemný vítr, s kterým se museli popasovat hlavně skokani. Starší děvčata předvedla bojovný výkon a jen málo stačilo, aby skončila na bedně. Přesto 4. místo je velkým úspěchem. Ml. žákům se vedlo o poznání lépe a dokázali tuto soutěž vyhrát. Pak již jen s netrpělivostí čekali, jak vše dopadne v ostatních krajích. Nakonec jim postup do republikového finále utekl o pouhých 19 bodů. Vzhledem k tomu, že jich nasbírali 4 587, to bylo opravdu, jak se říká o prsa. Stačilo buď 2 desetiny sekundy na štafetě 4x60m nebo dvě sekundy na kilometru nebo 3cm na výšce nebo 2 m na míčku, jenže ve sportu žádné nebo (kdyby) neexistuje, a to dělá sport tím krásným. Všem atletům patří velké dík a gratulace.

Výsledky

Pohár Rozhlasu kraj 2017

Okres

V pondělí 15. 5. 2017 se konalo tradiční atletické klání družstev. Nejlépe se vedlo starším žákyním, které s velkým náskokem vyhrály. Mladší žáci zvítězili až po velkém boji s ZŠ Nové Strašecí. I když podali výkony na hranici svých možností, před poslední disciplínou ztráceli okolo 130 bodů. Kluci ve vytrvalosti zabojovali a doslova odspurtovali 1000m a zvítězili o pouhých 40 bodů. Ondřej Polcar proběhl trať v takovém trysku, že překonal rekord naší školy ml. žáků na 1000m o neuvěřitelných 9s (3:02,30). Mladší žákyně obsadily po velmi dobrých výkonech nádherné 2. místo. Starším klukům jen o kousíček unikl bronz. Dva postupy na kraj je velice pěkný výsledek.

Výsledky: ml. žákyně   ml. žáci   st. žákyně   st. žáci