Klub mladého diváka

Malá bilance na závěr sezóny

Letošní ročník Klubu mladého diváka se opravdu povedl. Navštívili jsme čtyři pražské divadelní scény, zhlédli čtyři různorodá představení, od klasiky až po modernu.

Na první představení jsme zavítali do Divadla Spejbla a Hurvínka, kde děti provedly dějinami českého národa dřevěné ikony českého loutkářství.

Další představení bylo pro nás ohromujícím zážitkem! Měli jsme totiž jedinečnou možnost zhlédnout světově proslulý muzikál v českém provedení Fantom opery, který nás uchvátil nejen pěveckými a hereckými výkony, ale také překrásnými kostýmy a jedinečnou, famózní scénou.

Národní divadlo, co víc si přát! Někteří z členů KMD navštívili náš klenot mezi divadly vůbec poprvé! Taneční divadlo s podtitulem „Sólo pro tři“ inspirované životy a písněmi tří zpívajících básníků minulého století Brela, Vysockého a Kryla bylo sice pro některé těžším oříškem, ale smyslem KMD je seznámit jeho členy s různorodými divadelními žánry.

Největší zážitek si většina členů KMD odvezla zcela určitě z pražského STUDIA DVA, kde jsme byli svědky generální zkoušky představení Poprask na laguně s Evou Holubovou, Bobem Kleplem, Janou Krausovou a dalšími vynikajícími českými herci.

Touto třešničkou na dortu jsme se s letošní divadelní sezónou rozloučili a již se společně těšíme na další ročník.

Přihlášky na divadelní sezónu 2016/2017 si můžete vyzvednout do konce května v kabinetě knihovny (I. Vostrá).

Vostrá Iveta, Moravcová Daniela