Čabárna 2. stupeň (soutěž) 2018

Čabárna 2. stupeň (soutěž) 2018

Finále přírodovědné soutěže na Čabárně

Ve čtvrtek 20. prosince 2018 se v NSEV Kladno-Čabárna uskutečnilo finále III. kategorie soutěže "Příroda, ve které žijeme, aneb stromy, paměť věků". Cílem aktivity je poznávání přírody v našem okolí a důležitost její ochrany. V několika kolech žáci prokázali své znalosti přírody, zároveň předvedli i tvůrčí zručnost a ve finále pak i schopnost obhajoby svých názorů a prací. Naši školu ve finále reprezentoval tým „Račáci“ z 9.A ve složení Lucka Daňková, Pavel Kelich, Ondra Kraus a Vojta Peterka. Celá skupina odvedla poctivý kus práce a soutěži věnovala velké množství svého volného času. Naši žáci vytvořili perfektní projekt týkající se památných lip podél Rakovnického potoka, který na Čabárně naprosto s přehledem obhájili a sklidili velký potlesk. Výborné znalosti prokázali i během poznávaní dřevin v terénu. Nakonec získali krásné 2. místo, vítězství jim uniklo o jediný bod.

Žákům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy ve Středočeském kraji.

M. Lüftnerová

 

Čabárna 2. stupeň (soutěž) 2018