Soutěž English travelling 2017

Soutěž English travelling 2017

Třetí na soutěži English travelling

Integrovaná Střední škola Rakovník uspořádala již čtvrtý ročník soutěže English Travelling. Pozvánku pro šikovné studenty angličtiny obdržely všechny okresní základní školy. V úterý 7. února poměřilo síly celkem 13 týmů ze tří rakovnických škol a ZŠ Nové Strašecí, Lány, Řevničov, Mšec, Křivoklát, Lubná a ZŠ Slabce.

Naši školu reprezentovala trojice z 9. A. Veronika Šorsáková, Tadeáš Kotaska a Vojta Zaspal nejprve postoupili mezi nejlepší čtveřici týmů.

Hlavním tématem letošního ročníku byl „Film“. Náš trojlístek tedy nejprve musel podle indicií v angličtině poznat světový nebo český film, v dalším kole pak získávat informace od studentů ISŠ, převlečených za filmové a pohádkové postavy (mezi nimi byli i naši bývalí žáci).

Ve finále Tadeáše, Vojtu a Veroniku čekala scénka. Porotu složenou z přítomných angličtinářů naši žáci zaujali a obsadili celkové pěkné třetí místo.

Marek Bradáč