Hokejbal proti drogám 1. st. 2016

Hokejbal proti drogám 1. st. 2016

Republikové finále

Ve středu 18.5.2016 jsme byli ve Světlé nad Sázavou na republikovém finále ,,Hokejbal proti drogám 4.-5.tř.´´, kam se kluci probojovali po okresním a krajském kole. Do finále se dostaly týmy z Litvínova, Dobrušky, Vimperka, Pardubic a my. Systém soutěže byl překvapující pro každého. Hrál každý s každým 2x7minut a v případě remízy nájezdy. Tento systém je nejspravedlivější, ale zde to takto nekončilo. Prý, aby si kluci více zahráli, tak první a druhý si znovu zahráli o 1.místo a třetí a čtvrtý o 3.místo. Naši borci po celou dobu soutěže podávali výborné výkony a bojovali jak lvi, jen jim chyběla třešnička na dortu, kterou by si zasloužili. V prvním zápase nastoupili proti Litvínovu, zápas byl vyrovnaný a v poslední minutě jsme vyhráli 4:3. Druhý zápas s Dobruškou si kluci užili a zvítězili s přehledem 7:0. Ve třetím zápase proti Pardubicím to byly nervy. Zápas skončil remízou 4:4 a došlo na nájezdy, které kluci vyhráli. Poslední čtvrtý zápas sehráli proti Vimperku, který porazili 4:2. Celkově jsme skončili ve skupině první a šli jsme hrát o první místo s Litvínovem, který byl druhý. Zápas skončil remízou 1:1 a došlo na nájezdy, kde zapracovaly nervy a na nájezdy jsme prohráli a skončili i tak na krásném druhém místě. Našim borcům ve složení Míra a David Nistorovi, Martin a Jakub Levovi, Filip Vlasjuk, Adam Vondráček, Julie Ketmanová, Tomáš Bodinger a Matěj Vostárek patří obrovská pochvala za předvedené výkony a jejich nasazení a bojovnost. Míra Nistor byl vyhlášen nejlepším brankářem a David Nistor nejužitečnějším hráčem. Druhé místo v republice v ,,Hokejbale proti drogám´´ je historicky nejlepším umístěním naší školy v této soutěži.

Výsledky

Krajské kolo

V úterý 10. 5. 2016 se v Novém Strašecí konalo krajské kolo v hokejbale. Našim žákům se vedlo výborně a bez jediné porážky pokračují dále do republikového finále.

Okresní kolo

Ve středu 30. března 2016 se za aprílového počasí uskutečnil turnaj v hokejbale pro žáky 1.stupně. Naše škola přihlásila družstvo do kategorie 4.-5. tříd. Hrálo se dvoukolově. V zápasech proti ZŠ Čistá jsme zvítězili 10:0 a 15:0.Nové Strašecí mělo vyrovnaný tým, ale ve dvou zápasech dokázali vstřelit čarujícímu brankáři Mírovi Nistorovi pouze jeden gól. Se ZŠ N. Strašecí jsme vyhráli 5:0 a 4:1. Za náš tým nastoupili: J. Lev, T. Bodinger, F. Vlasjuk, M. Lev, D. Nistor, M. Nistor, A. Vondráček a Julie Ketmanová.
Vítězové okresního kola postoupili do květnového krajského finále v Příbrami.

P. Suk

Hokejbal 1.st. 2016