Štafetový pohár škol 2019

Štafetový pohár škol 2019

Štafetový pohár škol

Krajské kolo

Výborného výsledku dosáhlo družstvo žáků 1. stupně 2.ZŠ 16. 5. 2019 na krajském finále ve Slaném.V prvním závodě na 8x100m mladší kategorie náš tým zvítězil s obrovskou převahou. Čas 2:06,73s byl nakonec nejlepším časem této kategorie ve všech 14 krajských finále po celé ČR. Druhý závod na stejné trati 8x100m běželi 4 kluci a 4 dívky 5. tříd. Jejich čas stačil mezi šestnácti finalisty na 3. místo. V součtu obou štafet naše škola vedla o 4 sekundy před Neratovicemi. V závěrečném závodě na 8x200m smíšená štafeta malých a velkých doběhla na druhém místě. Po sečtení všech tří štafet skončilo naše družstvo na 2.místě o necelé 2 sekundy za Neratovicemi. Do republikového finále postupuje jen vítěz kraje. Nás může těšit, že výsledný čas našich 8:30,95 s je třetím nejlepším výkonem škol z celé ČR.

Štafetový pohár kraj 2019


Okresní kolo

Okresní kolo Štafetového poháru se konalo v pátek 3. května na hřišti u sokolovny. Naše škola  tuto postupovou soutěž pro 1.stupeň ZŠ každoročně společně s DDM Rakovník pořádá. Letos příliš nevyšlo počasí. Žáci naší školy předvedli výborné výkony, navzdory chladu a dešti. Nejlépe se dařilo štafetě 8x100m - 3.ročníků. Jejich štafeta zvítězila s obrovským náskokem. Štafeta páťáků měla při šesté předávce pád, přesto doběhla do cíle. V součtu obou štafet na 8x100m nám patřilo průběžné vedení.V závěrečných bězích na 8x200m obě naše štafety zvítězlily. V celkovém součtu  2.ZŠ zvítězila před 3.ZŠ a ZŠ Nové Strašecí.

P. Suk

 

Štafetový pohár okres 2019