Atletický 4-boj republikové finále 2015/2016

17. 06. 2016

Atletický 4-boj

Republikové finále

Dvojka má republikovou dvojku v atletickém 4-boji

Družstvo starších žákyň si v květnu vybojovalo republikové finále v atletickém čtyřboji. Finále se konalo 16. a 17. června 2016 v Břeclavi.
Tým z krajského kola posílila Dominika Kopřivová. Všechny atletky podaly vynikající výkony. Osobní rekordy ve třech disciplínách si vytvořila Karolína Cvaková i Katka Houdová. Katka Khunová si vylepšila osobní rekord na 60m a Katka Mastná ve vrhu koulí. I díky houževnatosti v závěrečné osmistovce udržely dívky první desítku. Celková 9. příčka v konkurenci sportovních škol a gymnázií je velkým úspěchem.

2.místo v celkovém pořadí jednotlivců získala Katka Mastná. I pro ni je to nejlepší umístnění z republikových soutěží.

Atletický 4-boj - republika 2016

P. Suk

Krajské kolo - postup do republiky

Ve středu 11. 5. 2016 za ideálního počasí se konalo ve Staré Boleslavi (st. Houštka) krajské kolo atletického 4-boje. Měli jsme zastoupení v obou kategoriích. Kluci obhajovali loňské 2. místo. Po vynikajících, mnohdy až překvapivých výkonech, se klukům podařilo vybojovat nádherné třetí místo, což bylo v konkurenci 6 škol (i sportovních) naprosto super. Marek Pelc se stal nejrychlejším sprinterem 7,61 elektronicky. Dominikové Burdych a Kóré skončili na děleném 2. místě ve skoku vysokém (168 cm). D. Kóré navíc hodil míčkem přes 64,43 m (3.místo) a v běhu na 1000 m vybojoval 2. místo. J. Sýkora ve vrhu koulí obsadil 2. místo za výkon 12,53 m.

Ještě lépe si vedla děvčata. V čele s Katkou a Katkou dokázala naprosto s přehledem celou soutěž vyhrát a nechat za sebou i takové školy jako např. ZŠ Kladno - status sportovní. Kateřina Mastná dokonce nasbírala nejvíce bodů ze všech účastnic (přidala dva osobní rekordy: v kouli 11,10m svým soupeřkám utekla o celý metr a ve skoku dalekém 546cm zvítězila o skoro 0,5m). Navíc se stala nejrychlejší sprinterkou (8,12). Hned za ní byla Kateřina Khunová (8,19) - vše měřeno elektronicky. Navíc 2:34 min. v závěrečné 800m znamenalo pro K. Khunovou 2. místo. Děvčata senzačně a historicky postupují do republikového finále.

Gratulujeme.

Výsledky: Starší dívky, starší chlapci

J. Kotlík

Atletický 4-boj kraj 2016

3x zlaté okresní kolo

V úterý 6.10.2015 se rozběhl kolotoč atletických soutěží pro školní rok 2015/2016, a to atletickým 4-bojem. Vše začalo za deště a relativního chladna. Postupem času se počasí přeci jen umoudřilo (příjemných 18°C bez deště). Starší chlapci i děvčata nenechali nikoho na pochybách a suveréně s náskokem přes 1 200 bodů zvítězili. Vybojovali tak postup do krajského finále. Mladší žákyně svojí kategorii opanovaly taktéž (náskok přes 800 bodů) a velký posun zaznamenali i ml. žáci, kterým uteklo jen o 40 bodů 1. místo.

Tři první místa, jedno druhé, dva postupy na kraj, výborné výkony našich žáků hovoří v prvním atletickém klání za vše. Všem děkujeme a gratulujeme.