Rakovnický den se záchranáři 2017

Rakovnický den se záchranáři 2017

Rakovnický den se záchranáři

Ve středu 26.4.2017 se uskutečnil 1.ročník soutěže pro děti - Rakovnický den se záchranáři. Tato soutěž byla pro druhou a šestou třídu. Soutěžilo se v pětičlenných družstvech. Naši školu reprezentovalo jedno družstvo z 2.A a dvě družstva z 6.A. Celkem zde bylo 7 družstev šesťáků a 3 družstva druháků. Soutěž prověřila, jak fyzické tak hlavně vědomostní dovednosti dětí z oblasti požární ochrany, první pomoci a ochrany člověka za mimořádných událostí. Celkem zde bylo 6 stanovišť, kde se úkoly plnily. Naši žáci si vedli velmi skvěle. S přehledem vybojovali dvě 1.místa a jedno 2.místo (lépe už to nešlo). Byli jsme nejúspěšnější školou. Mimo soutěžní zápolení byl po celé konání akce doprovodný program, zaměřený na řešení mimořádných událostí - např. ukázky kineziologických záchranářů, zatýkání zločinců vězeňskou službou. Také si děti mohli prohlédnout vybavení aut záchranky, požárníků, vojenské záchranky a vězeňské auto. Celá akce byla zdařilá a pro děti přínosná až na počasí, které bylo chladné 4°C a deštivé po celou dobu konání akce. I proto patří našim žákům velká pochvala za předvedené výkony.

Výsledky: Kategorie 2. tříd

Kategorie 6. tříd

M. Levová